Foutmelding bij aanpassen acces points

gewoon in de kroeg

Brons
UniFier
29 jan 2021
863
513
93
Goeiemiddag allen,

Ik ben wat namen van access points aan het aanpassen.
Dus geen netwerkinstellingen aan het doen.

bij het opslaan van de nieuwe naam krijg ik 2 meldingen, "setting changes have been saved",(dat is dus goed).
maar ook deze;" There was an error removing the priority uplinks for 15 UAP T229" geen idee wat ik mij hierbij mag voorstellen.....
Heeft een van jullie een idee??

Alvast dank
Gr. E
 
Als ik ff snel google kom ik uit op problemen met wireless uplinks. Zijn je AP’s bedraad of via draadloze uplink? Sommige gaan naar de oude interface om de uplink prio aan te passen ( maar gaat dan om oudere soft/firm-ware.
 
Sommige gaan naar de oude interface om de uplink prio aan te passen ( maar gaat dan om oudere soft/firm-ware.
Heb even in de Legacy interface gekeken.
Daar krijg ik deze melding niet.
Maar als ik dan weer terug ben in de New Interface komt de melding alsnog terug.

Volgens mijn Device overzicht zijn alle AP'S up to date:
Device Version6.2.44
UniFi OS UCK G2 Plus 3.0.13
USG Pro 4 4.4.56
Network 7.3.76
 
Waar staat Wireless Meshing uit?
Bij AP Site Settings? Of per AP?
Zo zeg dat is een leuke!
Hierdoor kom ik er opeens achter dat ik in de webinterface hier helemaal geen instelling voor tegenkom bij de individuele AP's.

Die zie ik alléén in de (Android) app........

Bedankt voor je reactie ik zet ze zodra ik tijd heb in de mobiele app uit.

Keep you posted
 
Nee hoor, dit is een screenshot van de web interface op de PC. In de devices sectie op de AP klikken en je ziet rechts het properties panel van de AP. Daar is de screenshot van.
 
Mogelijk wordt het bij jou niet getoond omdat je in de Site settings Wireless meshing uit hebt staan. Ik zou die optie even inschakelen.

Mijn vermoeden is dat je op AP "15 UAP T229" nog een vaste wireless uplink gedefinieerd hebt staan. DIe moet je eerst verwijderen.
 
  • Leuk
Waarderingen: dbw en LTAX04
Mogelijk wordt het bij jou niet getoond omdat je in de Site settings Wireless meshing uit hebt staan. Ik zou die optie even inschakelen.

Mijn vermoeden is dat je op AP "15 UAP T229" nog een vaste wireless uplink gedefinieerd hebt staan. DIe moet je eerst verwijderen.
@Hofstede Eerst even een vraagje; hoe weet jij mijn AP namen en de instellingen daarvan? 😜

Verder, ik kan in Site Settings de Wireless Meshingniet aanzetten.
Hij zeurt over maximaal 4 SSID's om dat aan te kunnen zetten. Ik heb er 5 waarvan er 1 gepauzeerd staat, maar dat telt dus niet.
 
Tja, sommige mensen hebben aan een foutmelding genoeg ... ;)

Je zit nu dus in een vicieuze cirkel. Want inderdaad kun je per AP maar 4 SSID's aan als Meshing aan staat.

Wat je nog zou kunnen proberen is om de gepauzeerde SSID ook niet meer toe te kennen aan een AP. Dat kun je in de settings van het betreffende WiFi netwerk aangeven, standaard is een netwerk SSID toegekend aan "All AP's".

Zo niet moet je mogelijk dat ene extra WiFi netwerk even verwijderen.