KPN Box 12

Guidooo

UniFier
13 dec 2024
6
1
3
Beste Unifi-ers,

Ik weet weinig af van dit onderwerp, dus ik hoop dat iemand mij kan helpen.
Onlangs heb is mijn oude KPN modem vervangen door een KPN Box 12. Hieraan hangen 2 wifi versterkers (die staan elders in de huiskamer).
Wifi boven is matig tot slecht. Inmiddels heb ik beneden een Unifi AP 6 pro gehangen. Dit lijkt te werken, dat wil zeggen de apparaten in huis vinden dit netwerk en zijn inmiddels hieraan gekoppeld. Het lukt echter alleen niet om mijn LG tv die in de huiskamer staat te koppelen aan dit nieuwe netwerk. Via chat gpt heb ik gezocht naar een antwoord, maar ik kom er niet uit. Daarnaast: hebben de twee KPN-versterkers in mijn huiskamer nog nut, omdat het AP de KPN box12 heeft 'overgenomen'?
Hopelijk kan iemand mij dit in Jip en Janneke taal uitleggen. Bedankt alvast!!!
 
Wat je zou kunnen proberen voor de TV is om een apart 2.4 netwerk aan te maken; mogelijk heeft deze last van gemixte (2.4/5 GHz) netwerken.

V.w.b. 'versterkers': dat maakt het er waarschijnlijk niet beter op, en al helemaal niet als deze draadloos zijn.
Het enige wat je bereikt is dat je nog meer verkeer de ruimte in slingert en dus het risico op verstoring juist verhoogt.
Waarschijnlijk ben je beter af door op de juiste plekken bedraad een extra AP te plaatsen.
 
Je kan hem eventueel ook forceren naar 5G. Probleem bij overlappende AP's (het signaal welteverstaan|) is dat sommige TV's daar echt niet mee om kunnen gaan. Probeert je TV niet toevallig te verbinden met de versterkers?
 
Als je een 6 pro heb beneden hebben de andere wifi punten geen zin meer dus zou ik weghalen en voor boven ook een unifi kopen.

Maar dit is in het andere topic die je hier over starte je ook al verteld ;)

Ps heb je wel een unifi controller ook om je wifi in te stellen?
 
Ik heb zelf de wifi op de KPN box 12 uitgezet en voor de wifi via m'n unifi ac lr op de udm pro dezelfde ssid (2.4 en 5ghz) en zelfde password gebruikt als die ik op de KPN Box 12 had. Alle devices pakken moeiteloos en zonder opnieuw een password te hoeven invoeren de wifi op. Soms even de stroom eraf en opnieuw opstarten.