Maar dat is ook niet ECHT de bedoeling van dit product. Het idee is dat we soort gelijke functionaliteit, al dan niet samen met Protect, voor bedrijven en industriele toepassingen kunnen inzetten, zonder de problemen die de huidige smart home protocollen hebben.Eerste indruk: Met een “eigen” wireless protocol. Nee bedankt. Voor echte home automation wil ik geen gesloten systeem.
Maar goed, wachten op meer details.
Alles kan zowel wel en niet in Docker. Dat is doorgaans geen requirement voor software, maar het zal je leven wel een stuk makkelijker maken om het in containers (lees Docker) te draaien. Zelf heb ik home assistant draaiend in een kubernetes cluster thuis. Het is wel belangrijk dat je 'host networking' gebruikt bij Smart Home systemen die je zelf thuis draait in containers, omdat anders bijvoorbeeld de broadcast packets van homekit niet zullen aankomen bij je installatieHeb enkele keren al met Home Assistant (in een Docker container) gestoeid, maar is niet echt mijn ding.
Homey heb ik me nog niet mee bezig gehouden, maar even google loeren leert me dat dit niet onder docker draait??
Dat is het mooie van Home Assistant, er is al een plugin voor protect , ik vermoed dat de andere (nieuwe) sensors vrij makkelijk toe te voegen zullen zijn in HomeKit met de plugin. En dat je vanuit daar ook makkelijk kunt gaan koppelen met HomeKit (Apple) en Google Home etc.Als je vrije keuze wilt en automatisering dan is een Homey of Home Assistant een veel betere keuze. Bij Ubiquiti is het maar afwachten of ze bijvoorbeeld ook een Matter bridge uitbrengen zodat ze compatibel worden met bijvoorbeeld Homekit of andere automatiserings hubs.
Ik heb hem nu voor enkele weken draaien (met 3x UP Sensor) en hij heeft tot heden gemiddeld 39Wh per dag gebruikt (volgens mij iets van € 0,012 cent).Leuke producten maar die eigen Superlink standaard voor long range zal een energievreter zijn en Bluetooth voor de korte afstand......is dat niet ook veel minder zuinig dan Zigbee/Z-Wave/Matter ?
