Hulp bij configuratie

Bananenvla

UniFier
28 mrt 2025
4
0
1
Goedemiddag,

Uit wanhoop door mijn problematiek aangemeld op dit forum. Ik lees weliswaar al enkele maanden mee, dat heeft mij uiteindelijk ook doen besluiten unifi apparatuur aan te schaffen.

Onlangs een nieuwbouwwoning betrokken. In de woning komt kpn glasvezel binnen op de kpn box 12. Vanaf daar gaat de internetkabel naar de

[td]Ubiquiti UniFi Switch Lite 8 PoE[/td]
En vanaf daar gaan er 2 poorten naar

[td]Ubiquiti UniFi U6+ acces points[/td]
De verdere poorten worden gebruikt voor bekabeld verkeer.



Hoewel het systeem ‘draait’ loop ik tegen diverse beperkingen aan:

- ik wil de controller instellen op mijn homeassistant server; helaas kan ik echter niet inloggen daar het IP/hostnaam niet wordt geaccepteerd. Vooralsnog open in de controller daarom telkens op mijn desktop. Ook daarin lijkt echter het e.e.a. mis te gaan; zo wordt toegang middels gebruikersnaam en wachtwoord steevast geblokkeerd.
- de kpn modem kan ik louter draadloos benaderen; wanneer ik deze wil benaderen via een bedrade verbinding wordt combinatie van gebruikersnaam/wachtwoord telkens geweigerd.
- AP beneden valt steevast uit. ‘Uptime’ begint telkens weer bij 0 te lopen.
- de switch geeft binnen de server aan ‘managed by another console’ en kan ik dus ook niet separaat configureren.

Enfin; tal van problemen, mogelijk slechts één oorzaak? Uren research heeft mij niet de oplossing geboden, hetgeen mogelijk komt door mijn beperkte kennis. Hopende dat jullie mij op weg kunnen helpen in de configuratie van het netwerk.
 
Het lijkt erop dat je op HomeAssistant via HACS een controller addon kunt installeren
Of je dat wilt moet je je afvragen. Het beheer van eea maakt het wellicht wat complexer dan.
 
  • Leuk
Waarderingen: dbw
Dank voor jullie antwoorden. Ik was in de veronderstelling dat ik met huidige producten i.c.m. Home assistant wel een prima thuisnetwerk kon draaien; schijn bedriegt echter, zo blijkt. Ik ga me maar eens verdiepen in een controller/modem van unifi.
 
Deze



 
  • Leuk
Waarderingen: Bananenvla
Dank voor jullie antwoorden. Ik was in de veronderstelling dat ik met huidige producten i.c.m. Home assistant wel een prima thuisnetwerk kon draaien; schijn bedriegt echter, zo blijkt. Ik ga me maar eens verdiepen in een controller/modem van unifi.
Als je een lijstje maakt van wat je mogelijk wilt zou je snel de beperkingen zien.
Je hebt HA en wilt vermoedelijk een gescheiden IoT netwerkje voor al je slimme spullen uit China.
Veel van dat China spul werkt eigenlijk het beste op de 2,4Ghz band. Dus zou je een SSID speciaal daarvoor willen
Misschien kinderen met veel vriendjes over de vloer, een gastennetwerk met eventueel beperkingen zou dan niet zo gek zijn. etc, etc

Dit soort zaken kan je dus prima regelen op een unifi router/controller. Je eerdere aankopen (switch/AP) kan je gewoon blijven gebruiken.
Ik kan je geen advies welke nu het beste is. Bedenk ook zaken voor de toekomst. Komen er misschien straks camera's, deurbellen? (NVR)
Is je Internet thuis zo essentieel dat je ook rekening moet houden met een backup in de vorm van een 2e aansluiting. En je portemonnee natuurlijk ;-)
 
  • Leuk
Waarderingen: Bananenvla
Voornemens om de cloud getaway ultra (goedkoopste) te bestellen, en deze linea recta op de glasvezel-utp aan te sluiten.

Zo heel veel bijzondere dingen had ik niet beoogd, louter een stabiel netwerk en mogelijk een iot-omgeving(draai ik vooralsnog op zelfde ssid).

Hoewel ik intussen ook overweeg het hele unifi spulletje op marktplaats te zetten. Kennelijk mezelf enigzins overschat hierin; voorts niet het idee de volle potentie van ‘t materiaal te benutten .
 
Goede keuze, de Cloud Gateway Ultra is een top apparaat! Het volgen van een goede up-to-date guide is wel aan te raden. Want er zal een scala aan opties je kant opkomen zodra je die CGU in de lucht hebt :)
Een mogelijke recente setup guide LINK
 
Voor deze prijs zou ik maar even wachten tot die bij UI weer leverbaar iso_O

"Op voorraad bij leverancier, 4-5 werkdagen" dat vertrouw ik persoonlijk nooit zo.....ook niet duidelijk of hier uberhaupt storage inzit 1TB/2TB of niks. En inderdaad beter even wachten, maar wat is even want deze is al tijdje niet leverbaar...