In een thuissituatie haal je toch nooit 2,5 Gb? met een paar laptops en telefoons op wifi? Dus is dat niet een beetje overkill? Mag natuurlijk ;-)Dan.....je hebt een mooie set maar de AP U7 Pro & Outdoor heeft een 2,5Gbps uplink terwijl de Switch Pro die niet heeft op de poorten.
Die zal er later waarschijnlijk toch nog komen, bijvoorbeeld voor een uitbreiding in een van de kamers.Je moet altijd een tijdelijke oplossing hebben (ter voorkoming klachten van de familie).. al is het maar een 5 poorts switchje.(BCP / DRP)
Dat klopt maar waarom zou je dan wel AP`s aanschaffen die dat wel kunnen en dan een switch er voor zetten die dat niet kan, daar gaat het om, ik vind dat niet logisch. Van mij hoeft de topic starter zeker niet naar 2,5Gbps maar je ziet het langzaam de standaard worden,. Als topic starter al een switch zou hebben, dan is het een ander verhaal maar het verschil in prijs is niet groot als je het toch moet aanschaffen.In een thuissituatie haal je toch nooit 2,5 Gb? met een paar laptops en telefoons op wifi? Dus is dat niet een beetje overkill? Mag natuurlijk ;-)
Eens.Dat klopt maar waarom zou je dan wel AP`s aanschaffen die dat wel kunnen en dan een switch er voor zetten die dat niet kan, daar gaat het om, ik vind dat niet logisch. Van mij hoeft de topic starter zeker niet naar 2,5Gbps maar je ziet het langzaam de standaard worden,. Als topic starter al een switch zou hebben, dan is het een ander verhaal maar het verschil in prijs is niet groot als je het toch moet aanschaffen.
Met keystones kan wel 48 in 1he. Is goed te doen. Lastigste is dat het aan de voor en achterzijde veel kabels bij elkaar zijn.Ze bestaan wel, 48 poorts en maar 1U hoog; uitdaging wordt vooral de betaalbaarheid.
Keystones gaat denk ik niet lukken.
Als ik voor de keuze zou staan zou ik het lekker nu voor optie 1 gaan.
Ik heb er inderdaad net een gevonden, maar die is bijna vijf keer zo duur als een 24-poorts patchpanel.Ze bestaan wel, 48 poorts en maar 1U hoog; uitdaging wordt vooral de betaalbaarheid.
Keystones gaat denk ik niet lukken.
Als ik voor de keuze zou staan zou ik het lekker nu voor optie 1 gaan.
Ik ken jouw meterkast natuurlijk niet maar een 5U beugel gevuld, dat is echt een flink ding; krijg je dat wel geplaatst ? Mijn 3U was al een heel ding.Ik heb er inderdaad net een gevonden, maar die is bijna vijf keer zo duur als een 24-poorts patchpanel.
------------------------------------------------
Het blijft een lastige keuze: ga ik voor optie 1 of optie 2? Beide opties hebben volgens mij hun voor- en nadelen. Wel is het zo dat een groot deel van de netwerkpunten per slaapkamer dubbel is uitgevoerd. En ook niet direct allemaal in gebruik zal zijn.
Als ik kies voor de 4U-beugel, moet ik bij optie 1 in de toekomst een 48-poorts patchpanel aanschaffen. Of ga ik voor een 5U-beugel? Voor optie 2 volstaat de 4U-beugel.
Ik denk ook dat, dat hem maar moet gaan worden in combinatie met de 3U. De 5U is toch weer 7,5 cm dieper in de toch al krappe meterkast.Ik ken jouw meterkast natuurlijk niet maar een 5U beugel gevuld, dat is echt een flink ding; krijg je dat wel geplaatst ? Mijn 3U was al een heel ding.
Persoonlijk zou ik de 24 poort switch & patch panel nemen en een andere oplossing zoeken voor de poorten die je tekort komt, elders in huis of met een extra desktop switch in de meterkast.
Ik denk ook dat, dat hem maar moet gaan worden in combinatie met de 3U. De 5U is toch weer 7,5 cm dieper in de toch al krappe meterkast.
Wat is er nodig om het geheel in de toekomst van de meterkast naar bijvoorbeeld een zolderkamer te verplaatsen?
En welke desktop switch zou een goede optie zijn voor in de meterkast? Ik zat zelf te denken aan ongeveer 8 poorten, wat het totaal op 24 + 8 = 32 poorten zou brengen. Daar kan ik voorlopig wel mee vooruit.
Dat klopt, de Pro Max 48 PoE versie is inderdaad nog eens 7,5 cm dieper dan de 24-poorts versie, 40 cm in totaal.volgens mij is de 48 poort switch ook nog dieper tov de 24 maar ben niet zeker.
Correct, 39,96 centimeter ipv 32,5 centimetervolgens mij is de 48 poort switch ook nog dieper tov de 24 maar ben niet zeker.
Bedankt voor de toelichting. Met 'het geheel' bedoel ik inderdaad dat alleen de switch en het patchpanel in de meterkast achterblijven. Op dit moment zijn er in de meeste (slaap)kamers één of meerdere UTP-kabels aanwezig. Ook op zolder, maar bijvoorbeeld niet in de technische ruimte. Hier moet op termijn dan eventueel een oplossing voor worden bedacht.Wat bedoel je met het geheel ? Als je letterlijk alles wilt verplaatsen, dan moet je de 23 leidingen omleggen; lijkt me onbegonnen werk. Als je alleen de switch en patch panel in de meterkast achterlaat (dus 2U) dan heb je 1, 2 of 3 UTP aansluitingen nodig van de zolderkamer naar de meterkast plus een extra switch voor de spullen die je daar nog wilt aansluiten. Dat is optioneel, je kunt die ook op de UDM aansluiten. Dit wordt dus ook mijn nieuwe situatie, ik wil de leidingen gewoon in de meterkast hebben maar plaats daar alleen de 24 poort switch en het patch panel in een 2U beugel. Al het andere, inclusief de UDM en voorlopig een 16 poort switch die ik nog heb liggen, komen in de technische ruimte op de 2e etage waar ik 3 loze leidingen heb laten leggen. Daar zet ik een el cheapo patchkast waar alles in komt.
Het verschil tussen 1, 2 of 3 aansluitingen van de meterkast naar zolder is een technisch verhaal. Hoe meer aansluitingen, hoe gemakkelijker maar het kan allemaal.
Welke optie sluit het beste aan bij mijn setup en situatie? Zijn de onderstaande switches bijvoorbeeld een goede keuze?ja een 8 poort desktop switch, zijn meerdere varianten
Je hebt PoE++ op je hoofdswitch, dus een Ultra zonder adapter is voldoende, scheelt je ook weer een kabel. Hier geldt wel weer hetzelfde als met de AP`s.....die Ultra heeft 1Gbps uplink en geen 2,5Gbps. Unifi brengt nu aan de lopende band 2,5Gbps switches uit zoals deze met 10Gbps uplink. Mocht je ooit besluiten de boel naar de zolder te verhuizen, dan gaat die switch dus mee.Welke optie sluit het beste aan bij mijn setup en situatie? Zijn de onderstaande switches bijvoorbeeld een goede keuze?
- Ubiquiti UniFi Ultra 60W Switch
- Ubiquiti UniFi Switch Lite 8 PoE
Bedankt! Om in lijn te blijven en met het oog op de toekomst kies ik dan voor de Flex 2.5G PoE, zoals je hebt voorgesteld.Je hebt PoE++ op je hoofdswitch, dus een Ultra zonder adapter is voldoende, scheelt je ook weer een kabel. Hier geldt wel weer hetzelfde als met de AP`s.....die Ultra heeft 1Gbps uplink en geen 2,5Gbps. Unifi brengt nu aan de lopende band 2,5Gbps switches uit zoals deze met 10Gbps uplink. Mocht je ooit besluiten de boel naar de zolder te verhuizen, dan gaat die switch dus mee.
De functie van het 48-poorts patchpaneel is mij niet helemaal duidelijk in relatie tot de onderstaande setup:Tja, ik zou toch voor 48p patchpaneel gaan gezien de ruimte. Alternatief zou ook een connection box kunnen zijn voor X aansluitingen. Degelijke oplossing maar maakt het wel wat rommeliger in de meterkast.
Kost niet de wereld https://www.alternate.nl/DeLOCK/Key...48-Port-1-HE-patchpaneel/html/product/1174706 duurste zijn de Keystones zelf
Wat @edwin2019 (denk ik) bedoeld is het kabel management van de apparatuur die in de meterkast komt, denk aan je ISP aansluiting, NAS, Zigbee bridge en ik weet niet wat je allemaal hebt. Bij mij is dit in elk geval een behoorlijk aantal aansluitingen (stuk of 8 apparaten waarbij sommige zelfs 2 ethernetpoorten hebben dus een stuk of 10 poorten).De functie van het 48-poorts patchpaneel is mij niet helemaal duidelijk in relatie tot de onderstaande setup:
correct, je hebt dan de 1Gbps uplink bottleneck, vraag is of je daar in praktijk iets van merktWellicht omdat velen onder ons de UDM's alleen gebruiken voor routing en niet voor switching?![]()